Bulletin svazu

První soutěžní den na mistrovství světa v taekwondu ITF

9. 9. 2016 Marek Lazor

Tento článek byl převzat z předchozí verze webu, a proto prosím omluvte případné chybné formátování textu nebo chybějící obrázky. Na převodu všech článků na novou verzi se usilovně pracuje.

fotoPrvní soutěžní den, čtvrtek 8. září 2016, mistrovství světa juniorů aveteránů v taekwondu ITF v italské Andrii začal podle plánu, a to soutěží v technických sestavách. Jako první nastoupila juniorka Vendy Bluchová v kategorii 1. dan, kde se postupně přes soupeřky ze Severního Irska, Kanady, Tadžekistánu a Bulharska dostala až do finále. Bohužel zde již podlehla Korejce poměrem 3:2. Jako další nastoupil junior Jirka Novák v kategorii 2.dan, kde nejprve snadno porazil italského reprezentanta. Naneštěstí ve čtvrtfinále narazil na reprezentanta z Koreje, který nejenže Jirku porazil, ale následně vyhrál celou kategorii. Dalším připraveným českým juniorským reprezentantem byl Dalibor Pantlíkv kategorii 1. dan, který v také ve druhém kole narazil na korejského reprezentanta. Bohužel ani Dalibor nedokázal Korejce porazit a rozloučil se s medailí. Naopak do finále veteránských technických sestav 2. danů se probojovali oba čeští závodníci, Josef Jarma a Jarda Mašek. Vítězem se stal Pepa, který tak oplatil prohru Jardovi z finále mistrovství světa v roce 2014. Další český veterán Libor Macháň prošel premiérově v kategorii sestav 6. dan postupně přes reprezentanta z Řecka a Ruska taktéž až do finále, kde narazil na známého japonského veterána Pak Chong-hyona, na kterého již nestačil a stal se vicemistrem světa. Náš poslední veterán Petr Smejkal při svém premiérovém startu narazil hned v úvodu na výborného řeckého reprezentanta, kterého zde ještě tentokrát nedokázal porazit.¨ Naše jediná veteránka Radka Heydušková se utkala ve finále s norskou reprezentantkou Linn Johansen, se kterou tentokrát těsně prohrála. Linn tak Radce oplatila porážku z letošního mistrovství Evropy. Po skončení individuálních kategorií přišla na řadu soutěž týmů. Jako první nastoupily na tatami české juniorky, které si díky výhře nad bulharským reprezentačním týmem zajistily bronzovou medaili. V semifinále Češky bohužel podlehly Rusku. Na české juniory čekali v prvním kole Japonští reprezentanti. Po velmi vyrovnaném duelu vyšli vítězně čeští reprezentanti. V dalším kole se Češi utkali s Bulhary, které dokázali také porazit a postoupili do semifinále. Zde je čekali korejští reprezentanti, se kterými naši kluci prohráli v poměru 3:1. I tak si ale vezou domů bronzovou medaili. První soutěžní den se již rozjela také disciplína sportovní boj. Prvním českým reprezentantem na tatami byl mladší junior Vojta Foldyna ve váze do 51 kg, který ale bohužel neprošel přes první kolo. Druhým a dnes posledním našim závodníkem na tatami ve sportovním boji byl mladší junior Dominik Čermák také ve váze do 51 kg, který však všechny své soupeře postupně porazil a zajistil si zítřejší boj o finále. Celková dnešní bilance českého týme je tedy 1 zlatá, 4 stříbrné a 2 bronzové medaile.