INDEX ITF EITF ČSTV MŠMT ČR COV
  21.8.2018, Marek Lazor  

Přijeli jsme do běloruského Minsku, dějiště letošního mistrovství světa v taekwondu ITF 2018

Mistrovství světa juniorů a veteránů v taekwondu ITF
fotoV pondělí 20. srpna 2018 mělo přesně ve 12 hodin sraz 34 členů české výpravy, která se bude účastnit opět po dvou letech letošního juniorského a veteránského mistrovství světa ve sportovním taekwondu ITF.

Celkem 25 reprezentantů, 3 koučové, 2 mezinárodní rozhodčí, 1 zdravotník, 1 fotograf, 1 podporovatel a prezident svazu jako vedoucí celé výpravy se postupně bez problému odbavili a následně nastoupili do letadla běloruské státní letecké společnosti Belavia, kde je následně čekal takřka dvouhodinový let do hlavního města Běloruska, Minsku. Už v letadle s námi cestovali i reprezentanti Austrálie a na letišti v Minsku jsme pak už potkávali další a další výpravy z celého světa.

Bohužel pro nás připravený autobus nám „vyfoukla“ ruská výprava, a tak nám nezbylo než čekat na letišti v Minsku skoro další 3 hodiny na další autobus, protože hotel byl vzdálen od letiště cca jednu hodinu cesty. Z tohoto důvodu už jsme nemohli stihnout vážení, které končilo v 19 hodin a bylo nutno počkat do 9 hodin následujícího dne.

Celá česká výprava, mimo našich dvou mezinárodních rozhodčích, byla v pořádku ubytovaná v hotelu Yubileiny, který je v bezprostřední blízkosti sportovní haly, kde bude celé mistrovství probíhat. Všichni mezinárodní rozhodčí a VIP hosté, včetně našeho velmistra Hwang Ho-jonga, jsou pak ubytování ve vzdálenějším, ale o to luxusnějším hotelu Victoria Olimp. Ten je vzdálen cca 5 km od sportovní haly. Na hotelu jsme již také potkali favority největší, a to 16 vybraných korejských juniorských reprezentantů. Tito se budou snažit i v takto malém počtu toto mistrovství opět celé vyhrát.

Druhý den, v úterý 21.8.2018, česká výprava hned v 9 ráno zamířila společně do sportovní haly na vážení, tak abychom někteří ještě stihli „povážební“ snídani, když už se nezadařilo s večeří. Nakonec se všichni vešli do svých váhových kategorií a celý český tým je připraven na začátek mistrovství.

Vzhledem k tomu, že nedávno proběhla velká změna soutěžních pravidel, která zvýšila především časovou náročnost mistrovství, dozvěděli jsme se zde, že vlastní soutěž začne pravděpodobně již ve středu dopoledne, oproti propozicím, které hovoří o středečním odpoledni. Přesnou informaci ale obdrží koučové až na odpolední poradě koučů, která je plánovaná na 17 hodin. Je vidět, že obava z
nových soutěžních pravidel a jejich časové náročnosti, nenechává klidnými ani organizátory.

Český tým po ranním vážení a pozdní snídani nakoupil v místním obchodě u hotelu zbylou pitnou vodu, která zde ještě zůstala po nájezdu ostatních výprav. Až později jsme vyluštěním azbuky a pak především ochutnávkou zjistili, že část těchto vod je slaných. Ale jako iontové nápoje budou později využity také.

Dopoledne zbylo ještě trochu času na krátký společný výlet a rozchod před šestipatrovým obchodním domem u hotelu. Po obědě pak trochu osobního volna a v 15:30 už je nástup na pravděpodobně poslední společný trénink před ostrými starty. V 17 hodin pak začne již zmiňovaná porada koučů a losování všech soutěžních kategorií a o hodinu později pak porada rozhodčích.

Pokud se nám podaří získat v rozumném čase rozlosování, pokusíme se jej ještě dnes uveřejnit a podáme také informaci o přesném začátku zahájení soutěže. Obdrželi jsme také informaci, že snad bude i on-line přenos, ale zatím nic konkrétnějšího nevíme.

Držte nám všichni palce, věříme, že již zítra získáme pro Českou republiku první medaile z letošního mistrovství světa v taekwondu ITF!

Ing. Marek Lazor
prezident českého svazu Taekwon-Do ITF
Komentáře návštěvníků webu
Pro přidání komentáře se musíte nejprve přihlásit.
Všechny komentáře jsou již zobrazeny.


Staňte se fanouškem O2 TV Sport Sport 5 TVCOM live iSport.cz
Partneři
Nejnovější fotogalerie
květen 19
po
út
st
čt
so
ne
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2

Český svaz Taekwon-Do ITF, z. s., Zátopkova 100/2, P.S. 40, Praha 6, 160 17
Adresa sekretariátu svazu: Pod Višňovkou 334/15, Praha 4, 14000
tel.: +420 604 258 109, e-mail : sekretariat@taekwondo.cz

© 1987 - 2019 Český svaz Taekwon-Do ITF, z. s.