Bulletin svazu

Vyhlášení celoročního žebříčku Českého svazu Taekwon–Do ITF za rok 2017 ve věkové kategorii starší žáci a starší žákyně

16. 1. 2018 Kamil Šamal

Tento článek byl převzat z předchozí verze webu, a proto prosím omluvte případné chybné formátování textu nebo chybějící obrázky. Na převodu všech článků na novou verzi se usilovně pracuje.

fotoA máme tady vyhlášení nejúspěšnějších závodníků za celý rok 2017 ve věkové kategorii od 11 do 13 let, tedy starších žáků a žákyň. Pojďme se podívat na vítěze této věkové kategorie. Celkově se na medailových příčkách na deseti vybraných soutěžích umístilo přes 50 žákyň. Celkové prvenství si po celou dobu udržovala s přehledem karvinská Klára Šebestová, která získala 39 bodů za 11 zlatých, 2 stříbrné a 1 bronzovou medaili. Druhé místo obsadila její kolegyně z oddílu Michaela Boučková se ziskem 26 bodů za 6 zlatých 3 stříbrné a 2 bronzové medaile. I třetí příčka byla poměrně bez ohrožení uhájena Eliškou Fuxovou z GBHS. Ta získala 22,5 bodů (5-3-2). V technických sestavách byl naopak souboj velice vyrovnaný až do posledního, prosincového Čertovského turnaje v taekwondu ITF školy Sonkal Praha. Klára si vítězstvím na posledním turnaji zajistila vítězství o jeden bod před Eliškou. Celkem tak získala 15 bodů (4-1-1) a druhá Eliška 14 bodů (3-1-2). Souboj o třetí příčku byl ještě vyrovnanější. Nakonec ho o půl bodu před soupeřkou z Roztok udržela další karvinská závodnice Tereza Hanzlíková s 12,5 body (2-2-1). Ve disciplíně sportovního semikontaktního boje to bylo ještě více napínavější. Na prvním místě měly žákyně z Karviné před posledním turnajem shodně bodů a rozhodoval počet zlatých medailí, který zajišťoval vítězství Kláře. Michaela v Praze vyhrála poslední turnaj, ale stejně dopadla i Klára. Obě tak získaly 24 bodů. Klára však získala neuvěřitelných 7 zlatých medailí, což se nikomu jinému letos v jedné disciplíně nepovedlo. To rozhodlo o jejím vítězství a potvrdila svou letošní suverenitu. Bude zajímavé sledovat, jak se popere v roce 2018 s přestupem mezi mladší juniorky. Třetí příčku si vybojovala Aneta Nekorancová z Mladé Boleslavi s 13,5 body za 3 zlaté a 1 stříbrnou medaili. Také ve starších žácích byla první příčka po celou sezónu okupována jediným závodníkem. Opavský Lukáš Pavelek mezi 91 medailisty vyhrál s 37 body (10-1-2). Daleko za ním měli shodně 25 bodů Ondřej Faltin ze školy Sonkal Praha (6-3-2) a Nguyen Hai Anh ze školy Nomo (5-3-0). Ondra se umístil na druhé příčce díky většímu zisku prvních míst. V technických sestavách byl souboj o něco zajímavější. Ondřej (5-0-1) i Lukáš (4-1-1) získali 16 bodů, a tak rozhodl počet zlatých medailí, kterých měl více pražský závodník. 1,5 bodů za vítěznou dvojicí byl Hai Ahn (2-3-0). Ve sportovním boji to však byla spanilá jízda opavského žáka. Lukáš získal 21 bodů (6-0-1). Druhou příčku obsadil karvinský Jiří Kachel s 13,5 body (2-2-3) před Petrem Skalickým z GBHS s 12 body (4-0-0). Dominance Lukáše Pavelky je ještě obdivuhodnější, neboť se bude pohybovat mezi mladšími žáky ještě i v roce 2018. Bude to velká výzva pro všechny ostatní ohrozit jeho další vítězství. Celkem se mezi 10 nejlepšími žáky a 10 nejlepšími žákyněmi ve věku 11 až 13 let objevili závodníci z 9 svazových škol. V soutěži týmů dominovala škola Taewon-Do ITF Karviná. Celkem se umístilo mezi 10 žáky a 10 žákyněmi rekordních 6 závodníků ze severomoravského klubu a nasbírali celkem 54 bodů. Druhé místo za zisk 24 bodů obsadila škola Taekwon-do ITF GBHS a třetí příčku obsadila škola Taekwon-Do ITF Opava za 15 bodů, které pro ni vybojoval sám Lukáš Pavelek. V technických sestavách dopadli celkově nejlépe závodníci ze školy Sonkal Praha před školou z Kraviné a školou GBHS. Ve sportovním boji to byla jednoznačná záležitost. Celkem 6 závodníků z Karviné se dostalo mezi 10 nejlepších žáků nebo žákyň. Druhou příčku zajistili 4 žáci ze školy GBHS třetí místo Lukáš Pavelek Opavě. Gratulujeme všem vítězům, kteří se mohou těšit na krásné ceny hlavního sponzora společnosti IPPON nebo sponzora společnosti Backfist, kterým mockrát děkujeme. Seznam cen pro jednotlivé výherce za rok 2017: 1. místo v celkovém pořadí jednotlivců: Klára Šebestová (Karviná) a Lukáš Pavelek (Opava) získávají poukaz na 2.000,- Kč na nákup u hlavního sponzora, společnosti IPPON a památeční plaketu 2. místo v celkovém pořadí jednotlivců: Michaela Boučková (Karviná) a Ondřej Faltin (Sonkal Praha) získávají poukaz na 1.000,- Kč na nákup u hlavního sponzora, společnosti IPPON a památeční plaketu 3. místo v celkovém pořadí jednotlivců: Eliška Fuxová (GBHS) a Nguyen Hai Anh (Nomo) získávají poukaz na 500,- Kč na nákup u hlavního sponzora, společnosti IPPON a památeční plaketu Vítězové v kategorii technické sestavy: Klára Šebestová (Karviná) a Ondřej Faltin (Sonkal Praha) získávají dobok sponzora, společnosti Backfist a památeční plaketu Vítězové v kategorii sportovního boje: Klára Šebestová (Karviná) a Lukáš Pavelek (Opava) získávají chrániče rukou sponzora, společnosti Backfist a památeční plaketu Vítězná škola v celkovém pořadí starších žáků a žákyň: Škola Taekwon-Do ITF Karviná získává poukaz na 1.000,- Kč na nákup u sponzora, společnosti Backfist a památeční plaketu Školy na 2. a 3. místě celkového pořadí starších žáků a žákyň: Škola Taekwon-Do ITF GBHS a Škola Taekwon-Do ITF Opava získávají památeční plaketu