Bulletin svazu

Vyhlášení celoročního žebříčku Českého svazu taekwon‑do ITF za rok 2017 ve věkové kategorii senioři a seniorky

2. 3. 2018 Kamil Šamal

Tento článek byl převzat z předchozí verze webu, a proto prosím omluvte případné chybné formátování textu nebo chybějící obrázky. Na převodu všech článků na novou verzi se usilovně pracuje.

fotoA máme tady poslední vyhlášení, tentokrát nejúspěšnějších seniorů a seniorek. Pojďme se podívat na vítěze této věkové kategorie, která je sloučená společně s veterány. Celkově se na medailových příčkách na deseti vybraných turnajích umístilo přes 50 seniorských závodnic. Až na úvod sezóny, si po celou dobu držela pohodlný náskok Martina Kopecká ze Silly s 37,5 body za 8 zlatých, 1 stříbrnou a 2 bronzové medaile. Naopak souboj o druhé místo byl až do konce velice napínavý. Jana Kovářová (4-5-1) ze Sonkalu obsadila stříbrnou pozici za 26 bodů jen o půl bodu před frýdeckou Kateřinou Kolářovou (4-2-2). Celkové pořadí tak ovládly naše reprezentantky. V technických sestavách Martina řádila a s 5 zlatými a 1 bronzovou získala 22 bodů. Druhou pozici získala další reprezentantka Linda Novohradska Deutschová s 15 body (3-0-0) a třetí Katka s 13,5 body (1-2-2) o bod před Janou. Ani ve sportovním boji na prvních příčkách nebyl nikdo jiný. První Martina s 15,5 body (3-1-1). Druhá se stejným ziskem medailí, ale se ziskem 13,5 bodů Jana a bronzovou příčku obsadila Katka s třemi zlatými medailemi. I mezi seniory muži byla první příčka celou dobu obsazena jen jedním bojovníkem. Karvinský Adam Chlebek celkově nasbíral 30 bodů za 5 zlatých a 3 stříbrné medaile. Daleko za Adamem s 19 body (5-1-1) se umístil Tomáš Vodička ze Sonkalu. Úctyhodný výkon podal v roce 2017 brněnský Libor Macháň. Už jako veterán nasbíral 17 bodů za 3 zlaté a 1 bronzovou a obsadil tak třetí příčku mezi všemi seniory. Na rozdíl od seniorských závodnic, v technických sestavách to bylo mezi seniory velice vyrovnané. Nakonec Adam uhájil první pozici s 13,5 body (1-3-0) o bod před Janem Hřebečkem z Tong-ilu (2-2-1). Třetí příčku pak jen o půl bodu před dotírajícími „sonkaláky“ Faltinem a Zavadilem uhájil Milan Dražek z Dan-gunu. Milan získal 11 bodů (2-1-0). Také ve sportovním boji první příčku obsadil Adam. Získal 16,5 bodů za 4 zlaté medaile. Druhou pozici obsadil plzeňský Štefan Mejdán s 12 body za 3 zlaté medaile. 10,5 bodu nasbírali shodně Tomáš s Liborem. Pražský borec však získal 3 zlaté a 1 bronzovou, a tak se může radovat z třetí příčky ve volném boji. Celkem se v roce 2017 umístilo na medailových příčkách necelých 100 seniorů. Celkem se mezi 10 nejlepšími seniory a 10 seniorkami objevili závodníci z 11 škol. Nejvíce bodů, podobně jako i v juniorech, nasbírali senioři školy Taekwon-Do ITF Sonkal a to 30. Z pražské školy se také umístilo nejvíce seniorských závodníků, konkrétně 4. Druhou příčku obsadila škola Taekwon-Do ITF Silla s 21 body a třetí příčku škola Taekwon-Do ITF Brno s 18 body. V technických sestavách opět dominovala škola Taekwon-Do ITF Sonkal a umístila se před školou Taekwon-Do ITF Silla a školou Taekwon-Do ITF Brno. Ve sportovním boji měla celkově škola Taekwon-Do ITF Silla a škola Taekwon-Do ITF Karviná shodně 24 bodů a o první příčce musely rozhodnout pomocné body. A i tam to bylo vyrovnané, ale o 1,5 bodů vyhrála Karviná. Třetí příčku ve sportovním boji seniorů boji získala škola Taekwon-Do ITF Sonkal. Gratulujeme všem vítězům, kteří se mohou těšit na krásné ceny hlavního sponzora společnosti IPPON nebo sponzora společnosti Backfist, kterým mockrát děkujeme. Seznam cen pro jednotlivé výherce (seniory a seniorky) za rok 2017: 1. místo v celkovém pořadí jednotlivců: Martina Kopecká (Silla) a Adam Chlebek (Karviná) získávají poukaz na Backfist Fight Camp 2018, sponzorskou smlouvu s firmou Backfist a památeční plaketu 2. místo v celkovém pořadí jednotlivců: Jana Kovářová (Sonkal) a Tomáš Vodička (Sonkal) získávají poukaz v hodnotě 1.000,- Kč na nákup u hlavního sponzora IPPON, 30% slevu na Backfist Fight Camp 2018 a památeční plaketu 3. místo v celkovém pořadí jednotlivců: Kateřina Kolářová (Frýdek Místek) a Libor Macháň (Brno) získávají poukaz v hodnotě 500,- Kč na nákup u hlavního sponzora IPPON, 10% slevu na Backfist Fight Camp 2018 a památeční plaketu Vítězové v kategorii technické sestavy: Martina Kopecká (Silla) a Adam Chlebek (Karviná) získávají dobok firmy Backfist a památeční plaketu Vítězové v kategorii sportovní boj: Martina Kopecká (Silla) a Adam Chlebek (Karviná) získávají zavřené rukavice 10 oz. firmy Backfist a památeční plaketu Vítězná škola v celkovém pořadí seniorů a seniorek: Škola Taekwon-Do ITF Sonkal Praha získává poukaz za 1.000,- Kč na nákup u sponzora Backfist a památeční plaketu Školy na 2. a 3. místě celkového pořadí seniorů a seniorek: Škola Taekwon-Do ITF Silla a Škola Taekwon-Do ITF Brno získávají památeční plaketu