Bulletin svazu

Vyhlášení celoročního žebříčku Českého svazu taekwon‑do ITF za rok 2017 ve věkové kategorii junioři a juniorky

13. 2. 2018 Kamil Šamal

Tento článek byl převzat z předchozí verze webu, a proto prosím omluvte případné chybné formátování textu nebo chybějící obrázky. Na převodu všech článků na novou verzi se usilovně pracuje.

fotoA máme tady vyhlášení nejúspěšnějších závodníků ve věkové kategorii od 14 do 18 let, tedy juniorů a juniorek. Pojďme se podívat na vítěze této věkové kategorie. Celkově se na medailových příčkách na deseti vybraných turnajích umístilo přes 80 juniorek. Na rozdíl od mladších bojovnic to byl celou sezónu velice vyrovnaný boj a rozhodovala medaile z každého turnaje. Nakonec může Vendula Mertová ze školy Frýdek- Místek litovat, že nejela na poslední turnaj do Prahy a se 33,5 body za 7 zlatých, 2 stříbrné a 3 bronzové medaile prohrála o půl bodu s Terezou Štekerovou ze školy Sonkal, která získala 34 bodů (7-1-3). I o třetí příčku byl docela vyrovnaný boj, ale nakonec si pozici třetí nejlepší juniorky v ČR udržela třeboňská Anežka Čurdová s 29,5 body (4-5-2) před kolegyní z reprezentace Evou Názlerovou ze školy Panter Kralovic. Vendula Mertová si to vynahradila v technických sestavách. Tam celou sezónu suverénně dominovala a vyhrála s přehledem se ziskem 22,5 bodů za 6 zlatých medailí. Druhou příčku v sestavách získala její kolegyně z Frýdku-Místku Vendula Bluchová s 15 body (3-1-1). Třetí pozici vybojovala těsně o půl bodu před třeboňskou Veronikou Ružboudovou Kateřina Vítečková ze školy Sonkal s 13,5 body za 4 zlaté medaile. Ve sportovním boji to byl naopak velice vyrovnaný souboj mezi českými reprezentantkami. Eva Názlerová nakonec uhájila své průběžné vedení a se ziskem 25,5 body (6-1-2) se stala nejlepší juniorskou bojovnicí. Jen o bod méně, tedy 24,5 bodů (5-1-1) získala Tereza Štekerová a třetí příčku obsadila Anežka Čurdová s 22 body (4-2-1). Ani skvělý výkon Lucie Mullerové ze školy Karviná, která získala v roce 2017 pět zlatých medailí, nestačil na první reprezentační trojici. V juniorech si za celkovým vítězstvím po celou dobu s přehledem šel Jiří Novák ze školy Sonkal, který získal 33 bodů (6-1-4). Druhou příčku obsadil frýdecko-místecký Dalibor Pantlík s 26 body (3-5-1) a na třetí pozici se umístil Dominik Sluka ze školy Velešín s 23 body (4-2-4). Všechny tři uvidíme v roce 2018 už mezi seniory, takže bude zajímavé sledovat všechny ostatní hladové vlky, jak se poperou o uvolněný juniorský trůn. V technických sestavách to bylo po celou dobu docela vyrovnané, ale nakonec první příčku obsadil Jirka Novák s 15 body za 3 zlaté a 2 bronzové medaile. O bod méně získal opavský Lukáš Martiník s 14 body za 3 zlaté a jednu stříbrnou. Třetí místo obsadil Dominik Sluka s 12,5 body (1-2-3) o půl bodu před karvinským Martinem Vltavským. I v disciplíně sportovního boje vyhrál Jirka Novák. Tentokrát s 18 body (3-1-2) před Daliborem Pantlíkem s 15,5 body za 2 zlaté a 3 stříbrné. Třetí místo si vybojoval karvinský Jakub Tvardek s 14,5 body (3-1-1). O vyrovnanosti juniorů v boji poukazuje fakt, že ani jeden ze všech nedokázal vyhrát svou váhovou kategorii vícekrát než 3x. Celkem se mezi 10 nejlepšími juniory a 10 juniorkami objevili závodníci z 9 škol. Mezi 10 juniory a 10 juniorkami se opět umístilo nejvíce, celkem 6 závodníků z Karviné, podobně stejně jako mezi staršími žáky a žákyněmi. Nejvíce bodů ale nasbírali junioři školy Taekwon-Do ITF Sonkal a to 40, kdy jejich závodníci obsadili obě první příčky. Škola Taekwon-Do ITF Karviná s 23 body se pak umístila na třetí příčce, kdy je předstihli ještě junioři ze školy Taekwon-Do ITF Frýdku- Místku se ziskem 28 bodů. Gratulujeme všem vítězům, kteří se mohou těšit na krásné ceny hlavního sponzora společnosti IPPON nebo sponzora společnosti Backfist, kterým mockrát děkujeme. Seznam cen pro jednotlivé výherce (juniora a juniorky) za rok 2017: 1. místo v celkovém pořadí jednotlivců: Tereza Štekerová (Sonkal) a Jiří Novák (Sonkal) získávají poukaz na Backfist Fight Camp 2018, sponzorskou smlouvu s firmou Backfist a památeční plaketu 2. místo v celkovém pořadí jednotlivců: Vendula Mertová (Frýdek-Místek) a Dalibor Pantlík (Frýdek-Místek) získávají poukaz v hodnotě 1.000,- Kč na nákup u hlavního sponzora IPPON, 30% slevu na Backfist Fight Camp 2018 a památeční plaketu 3. místo v celkovém pořadí jednotlivců: Anežka Čurdová (Třeboň) a Dominik Sluka (Velešín) získávají poukaz v hodnotě 500,- Kč na nákup u hlavního sponzora IPPON, 10% slevu na Backfist Fight Camp 2018 a památeční plaketu Vítězové v kategorii technické sestavy: Vendula Mertová (Frýdek-Místek) a Jiří Novák (Sonkal) získávají dobok firmy Backfist a památeční plaketu Vítězové v kategorii sportovní boj: Eva Názlerová (Panter Kralovice) a Jiří Novák (Sonkal) získávají zavřené rukavice 10 oz. firmy Backfist a památeční plaketu Vítězná škola v celkovém pořadí juniorů a juniorek: Škola Taekwon-Do ITF Sonkal Praha získává poukaz za 1.000,- Kč na nákup u sponzora Backfist a památeční plaketu Školy na 2. a 3. místě celkového pořadí juniorů a juniorek: Škola Taekwon-Do ITF Frýdek Místek a Škola Taekwon-Do ITF Karviná získávají památeční plaketu Na závěr ještě opravujeme informaci k celkovému pořadí škol mezi staršími žáky a žákyněmi. Na třetím místě jsme omylem uvedli školu z Opavy. Ta ale měla celkem 15 bodů, zatímco Sonkal Praha 19 bodů. Správně se tedy za školami z Karvině a GBHS umístila na 3. místě školy Sonka Praha. Omlouváme se za pochybení.