INDEX ITF EITF ČSTV MŠMT ČR COV
  3.1.2018, Kamil Šamal

Vyhlášení celoročního žebříčku Českého svazu Taekwon–Do ITF za rok 2017 ve věkové kategorii mladší žáci a mladší žákyně

fotoRok 2017 je za námi a můžeme začít vyhlašovat vítěze žebříčku Českého svazu Taekwon–Do ITF 2017 (TOP TEN liga). Dříve, než se dostaneme k výsledkům mladších žákyň a žáků, připomeňme si, jak a o co vše se loni soutěžilo.

Na vybraných deseti soutěžích závodníci sbírali body za medailové umístění (3 body za zlato, 2 body za stříbro a 1 bod za bronz), které se vynásobily koeficientem dané soutěže. Body se připisovaly také za umístění na mistrovství světa i Evropy. Obě tyto mistrovství měly samozřejmě nejvyšší koeficient. V případě rovnosti bodů dále rozhoduje počet prvních, druhých, popř. třetích míst. Takhle má každý soutěžící určený bodový zisk za všechny své výsledky v sestavách a bojích a jsou vytvořené tabulky pro sestavy, boj a obě disciplíny dohromady.

Oceněni budou jednotlivci ve všech věkových kategoriích:

1. místo v celkovém pořadí (technické sestavy i sportovní boj): mladší i starší žáci (poukaz za 2.000,- Kč na nákup u hlavního sponzora, firmy IPPON, památeční plaketa), junioři a senioři (letní Backfist Fight Camp 2018, sponzorská smlouva s firmou Backfist, památeční plaketa)

2. místo v celkovém pořadí (technické sestavy i sportovní boj): mladší i žáci (poukaz za 1.000,- Kč na nákup u hlavního sponzora, firmy IPPON, památeční plaketa), junioři a senioři (poukaz za 1.000,- Kč na nákup u hlavního sponzora, firmy IPPON, 30% sleva na letní Backfist Fight Camp 2018, památeční plaketa)

3. místo v celkovém pořadí (technické sestavy i sportovní boj): mladší i žáci (poukaz za 500,- Kč na nákup u hlavního sponzora, firmy IPPON, památeční plaketa), junioři a senioři (poukaz za 500,- Kč na nákup u hlavního sponzora, firmy IPPON, 10% sleva na letní Backfist Fight Camp 2018, památeční plaketa)

Vítěz v samostatné disciplíně technické sestavy: dobok firmy Backfist, památeční plaketa

Vítěz v samostatné disciplíně sportovní boj: zavřené rukavice 10 oz. firmy Backfist, památeční plaketa

Speciální cena - Nejlepší výkon 2017 (závodník s nejvyšším bodovým ziskem): Velký putovní pohár, poukaz za 1.000,- Kč na nákup u firmy Backfist.

Oceněné budou i nejúspěšnější školy za rok 2017

Školy získávají body za umístění všech svých závodníků na 1. až 10. místě v žebříčku Českého svazu Taekwon-Do ITF - TOP v každé věkové kategorii, a to za 1. místo 15 bodů, za 2. místo 12 bodů, za 3. místo 9 bodů, za 4. místo 7 bodů, za 5. místo 6 bodů, za 6. místo 5 bodů, za 7. místo 4 body, za 8. místo 3 body, za 9. místo 2 body a za 10. místo jeden bod.

V případě rovnosti rozhoduje počet prvních, poté druhých a nakonec případně třetích míst. Pokud dochází stále ke shodě, rozhodnou pomocné body (skutečný bodový zisk všech jeho závodníků na 1. až 10. místě). A pokud nerozhodnou ani pomocné body, jedná se o dělené umístění.

1. místo v celkovém pořadí škol (technické sestavy i sportovní boj): 3 kompletní sady červených a 3 kompletní sady modrých chráničů firmy Backfist, velký putovní pohár a památeční plaketa

2. místo v celkovém pořadí škol (technické sestavy i sportovní boj): Poukaz za 2.000,- Kč na nákup u firmy Backfist a památeční plaketa

1. místo v celkovém pořadí škol (technické sestavy): Poukaz za 1.000,- Kč na nákup u firmy Backfist a památeční plaketa

1. místo v celkovém pořadí škol (sportovní boj): Poukaz za 1.000,- Kč na nákup u firmy Backfist a památeční plaketa

1. místo v celkovém pořadí škol (mladší žáci, žáci, junioři, senioři): Vždy poukaz za 1.000,- Kč na nákup u firmy Backfist a památeční plaketa

2. a 3. místo v celkovém pořadí škol (mladší žáci, žáci, junioři, senioři): Památeční plaketa

Celkem se ocenění můžou těšit na ceny v hodnotě přesahující 110.000,- Kč!

Pojďme se už ale podívat na výsledky mladších žákyň a žáků:

Přesto, že kategorie mladších žákyň se objevila teprve loni, celkově se na českých závodech umístilo 33 nejmladších bojovnic do 10 let. Celou sezónu však bylo o první dvou příčkách jasno. Od začátku se urvala ostatním soupeřkám dvojice z jihu našeho státu. Jihočeská Nikola Kaprálková ze školy NOMO nasbírala celkem 26 bodů za 5 zlatých, 2 stříbrné a 3 bronzové medaile. Tím se umístila na celkovém druhém místě.

Ještě suverénněji si totiž počínala jihomoravská Eliška Trčková z Brna. Ta loni nepoznala přemožitelku a celkem tak přivezla domů 36 bodů za neuvěřitelných 11 zlatých medailí. Je to jeden z nejlepších výkonů roku 2017.

Třetí místo nakonec obsadila Karolína Chmelíková z Třeboně před dotírajícím duem z GBHS. Karolína získala 15 bodů za 4 zlaté a 2 bronzové medaile a všechny získala jen ze sestav. Vzhledem ke svému technickému stupni ještě nemohla v boji závodit. O to obdivuhodnější je, že se dokázala v celkové tabulce prosadit na medailovou příčku.

V sestavách už byl souboj o něco vyrovnanější, ale i tady si Eliška udržela pozici české jedničky s 20 body za 6 zlatých medailí. Výkon Karolíny stačil v sestavách na druhou pozici. Třetí místo obsadila Adéla Ševčíková ze školy SILLA. Adéla získala celkem 11 bodů za 2 zlaté a 1 bronzovou medaili.

V disciplíně matsogi to byl doopravdy boj. A nakonec nerozhodný. Na prvním místě se opět umístily bojovnice z jihu Nikola a Eliška. Tentokrát získaly obě shodně 18 bodů za 5 zlatých medailí. Třetí místo vybojovala Barbora Meduňová z GBHS s 11 body za 3 zlaté a 1 bronzovou. Právě ta bronzová ji dostala na třetí příčku před svou kolegyni z oddílu Gabrielu Makovičkovou.

I v mladších žácích bylo první místo celou dobu pevně v rukou brněnského bojovníka. Mezi celkem více než 40 umístěnými žáky do 10 let zvítězil Adam Dvorský získal 31 bodů za 8 zlatých a 2 bronzové. O druhou příčku si to rozdal Adamův kolega z oddílu Adam Knapp s ostravským Radimem Hložkem. Nakonec si druhou příčku vybojoval Radim se ziskem 17 bodů za 3 zlaté, 2 stříbrné a 1 bronzovou. Adam Knapp o 1,5 bodů méně za 5 stříbrných a 5 bronzových umístění.

V sestavách byl Adam Dvorský suvernénní a za své 4 zlaté a 1 bronzovou medaili získal 16 bodů. Druhou příčku těsně uhájil budějovický Tadeáš Andrejič 10,5 bodů (3-0-0) před Adamem Knappem 9,5 bodů (0-3-3). Ani v boji Adamovi Dvorskému nedokázal nikdo pořádně vzdorovat, a tak suverén této věkové kategorie získal i třetí triumf za 15 bodů (4-0-1). Druhou příčku obsadil Pavel Urbanec z GBHS s 10,5 body za 3 zlaté medaile před ostravským Radimem 9,5 bodů za 1 zlatou a 2 stříbrné.

Soutěž týmu tedy suverénně opanoval klub z Brna. Nejen, že celkoví vítězové jsou oba Brňáci, oni oba dokázali vyhrát i obě kategorie.

Brněnští celkem nasbírali 46 bodů. Druhou příčku obsadili nejmenší bojovníci z pražské školy GBHS se ziskem 22 bodů a třetí příčku obsadila škola NOMO díky výkonu Nikoly Kaprálové. Celkem se mezi 10 nejlepšími žáky a 10 žákyněmi do 10 let objevili závodníci z 10 škol.

Jen tři školy však měli více než jednoho závodníka. Brno a GBHS shodně po pěti a Karviná tři. V sestavách dopadli nejlépe závodníci Brna před Karvinou a Třeboní. V boji GBHS s velkým náskokem před Brnem a NOMO.

Gratulujeme všem vítězům, kteří se můžou těšit na krásné ceny hlavního sponzora, firmy IPPON a sponzora, firmy Backfist, výrobcům a prodejcům zboží pro taekwon-do ITF, kterým mockrát děkujeme.

Podívejte se také na kompletní výsledky všech 40 mladších žáků a 33 mladších žákyň v roce 2017.