INDEX ITF EITF ČSTV MŠMT ČR COV
  1.4.2018, Milan Prokeš  

Společné velké trenérské soustředění v taekwondu ITF na Lipně

Trenérské soustředění
fotoMinulý víkend, 23. - 25. března 2018, proběhlo velké společné trenérské soustředění v taekwondu ITF v krásném prostředí lipenské přehrady, na hotelu Aktiv, Přední Výtoň.

Již samotné jméno hotelu naznačovalo, že zde bude málo času na spaní a ležení. Náročnému programu, včetně ranních rozcviček, dopoledních a odpoledních tréninků se snažilo přizpůsobit 44 trenérů i studentů taekwonda, 15 bezpásků a 5 dětí.

Celkem zde bylo zastoupeno 10 svazových škol a již zmiňovaný oddíl bezpásků. Toto zvláštní jméno bylo vymyšleno necvičícími partnery nejmenované taekwon-do školy a během několika let se tento slang pevně zakotvil v mluvě velešínských, o čemž svědčí i přihlašovací formulář na letošní soustředění.

Úderem čtvrté hodiny se v pátečním odpoledni začali pomalu, ale jistě sjíždět taekwondisté z Pardubic, Sonkalu Praha, Tong-Ilu České Budějovice, Roztok u Prahy, Na-Mu, GBHS, Plzně, Hwa-Rangu, Fénixu a Velešína.

Hlavní protagonista celého soustředění, Mgr. Martin Svitek, se do pátečního tréninku opřel hned zostra a sto kliků, které byly sice rozložené do delšího časového úseku a proloženy různým cvičením, vykonaly své.

Přesto již páteční trénink naznačil, že „Svíťa“ pojme seminář netradičně, ale o to inspirativněji pro mnohé z nás, s novými nácviky vhodnými pro sebeobranu, boj na zemi, nebo třeba jen pro rozcvičení. Páteční seznamovací večer proběhl výborně a každý dle fyzických, psychických a pěveckých schopností opouštěl prostory restaurace a následně suterénu postupně do tří hodin.

Ranní rozcvička byla ovšem nemilosrdná a úderem půl osmé byl změněn charakter z ranní jógy na výběh k Lipnu s následným koupáním. Ten nejvíce ze všech prosazoval pravidelný účastník trenérských soustředění a otužilec Přéma Šesták.

Zamrzlá hladina Lipna, kterou dokumentuje ostatně i foto cvičících na ledě, nedávala mnoho nadějí části klubu otužilců. Přesto však tito nenechavci objevili nezamrzlý otvor vlévajícího se potoka o rozměrech cca 1 metr čtvereční a hloubce dna 30 cm. To stačilo.

První z klubu otužilců Zdeněk Rubeš se jal „tvitčukem“ bořit ledovou krustu a rozšířil otvor na cca 1 x 2 m, kde se postupně vystřídal celý klub otužilců ‚ někteří i dvakrát, viz Pardubice.

Takže, studené lázně a koupele byly za námi. Dopolední a odpolední tréninkové bloky opět ve Svíťově režii. Měly perfektní dynamiku, nápad, inspiraci a pro mnohé z nás i řadu nových podnětů.

Po obědě jsme stihli s větší částí účastníků výlet na Vítkův Hrádek, za krásného počasí, brodíc se ve sněhové pokrývce a někteří i za pomocí holí. O romantické výhledy nebylo nouze … jen ty Alpy zůstaly přikryté mlžným oparem, stejně tak, jako slavné město Velešín.

Ovšem zároveň jsme splnili „joheng“ a „tungsan“. Odpolední „přátelské matsogi“, či boj na zemi, dal vyniknout i leckterému barevnému pásu, takže spokojeni byli všichni.

Po večeři se opět pokračovalo v kulturním programu, kde tentokrát pět kytar vytvořilo akustiku jako stvořenou pro tanec. Našli se ovšem i tací, kteří, ač prošeni na kolenou, schovávali své taneční schopnosti za přílišnou únavu, či lehká zranění z tréninků. Prostor byl ovšem dán i novým pěveckým talentům, kde neúprosně po několika přemlouváních se Anička dostala do síně slávy.

Závěr večera nebyl rozhodně ovlivněn změnou času a našli se tací, kteří se mě snažili uplatit zrušením nedělní rozcvičky. Marně. A je tu poslední den, konečně slibované jógové protažení, kde byly obzvláště náročné asány hlavou dolů. Ale vydrželi všichni. I dopolední závěrečnou tréninkovou část.

A je tu ještě trochu času probrat zážitky, dojmy a pak už jen loučení a odjezd domů. Za nás, pořadatele jen doufám, že se líbilo a že na přes rok se uvidíme znovu, opět v plné síle, s dobrou náladou a chutí se něčemu přiučit či předat své zkušenosti.

Protože učit se v taekwondu musíme pořád … i od svých žáků. A myslím, že to platí i pro život.

Ing. Milan Prokeš
vedoucí školy Taekwon-Do ITF Velešín a hlavní organizátor
Komentáře návštěvníků webu
Pro přidání komentáře se musíte nejprve přihlásit.
Všechny komentáře jsou již zobrazeny.


Staňte se fanouškem O2 TV Sport Sport 5 TVCOM live iSport.cz
Partneři
Nejnovější fotogalerie
únor 19
po
út
st
čt
so
ne
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3

Český svaz Taekwon-Do ITF, z. s., Zátopkova 100/2, P.S. 40, Praha 6, 160 17
Adresa sekretariátu svazu: Pod Višňovkou 334/15, Praha 4, 14000
tel.: +420 604 258 109, e-mail : sekretariat@taekwondo.cz

© 1987 - 2018 Český svaz Taekwon-Do ITF, z. s.