Bulletin svazu

Sobotní honička, nedělní pohodička

31. 3. 2015 Ondřej Vrábel

Tento článek byl převzat z předchozí verze webu, a proto prosím omluvte případné chybné formátování textu nebo chybějící obrázky. Na převodu všech článků na novou verzi se usilovně pracuje.

foto Zahraniční výpravy se do Nymburka začaly sjíždět v průběhu pátečního odpoledne a večera, ale ten pravý předzávodní šrumec sportovní centrum ČUS zažilo až v sobotu dopoledne. Původně bylo přihlášeno 350 závodníků, ale některé výpravy byly zasaženy nemocemi, které jsou pro toto roční období bohužel stále ještě časté. Po registraci jsme mohli konstatovat, že do soutěžních klání nastoupí 320 bojovníků a bojovnic z 33 oddílů a 9 zemí. Přes menší problémy s tiskem reportů na poradě koučů se v sobotu ve dvě hodiny začaly jednotlivé výpravy šikovat na slavnostní nástup, aby po krátkém přivítání začala samotná soutěž. Pro první soutěžní den byly na programu všechny kategorie sestav žáků, juniorů a seniorů. Dále pak zbývající disciplíny žákovské skupiny – sportovní boj a speciální techniky. Tyto kategorie byly prokládány ještě juniory a seniory. Žákovské kategorie byly velmi početně obsazeny, především modré pásky chlapců představovaly čtyřstránkového „pavouka“ a vítěz musel absolvovat šest vítězných zápasů! Pro sobotní odpoledne platilo jedno „bohužel“ – bohužel neplánovaně dlouhé trvání žákovských speciálů, které způsobilo pozdější konec prvního soutěžního dne. Před 20. hodinou byli vyhlášeni nejúspěšnější mladí taekwondisté a taekwondistky Czech Openu, jimiž se stali Lukáš Martiník z Opavy a Martina Frenková z Nomo Lišov. Aby nebylo sobotního spěchu málo, tak doba odpočinku byla o hodinku kratší díky přechodu na letní čas. Přesto byli všichni soutěžící úderem osmé hodiny a třicáté minuty připraveni. Obratem začala na plno soutěžní vřava ve sportovním boji ve zbývajících kategoriích juniorů, juniorek, seniorů a také seniorek. Po celou dobu byly v nymburské sportovní hale k vidění velmi zajímavé zápasy, k nimž přispěli čeští závodníci rovnou měrou s těmi „přespolními“ z Anglie, Finska, Francie, Holandska, Lotyšska, Polska, Ruska a Slovenska. A proč to vlastně byla nedělní pohodička? No protože v sobotu jsme toho stihli nakonec nad plán a přes rekordní počet účastníků to i v neděli běželo velmi svižně. Což přispělo k tomu, že se po 13. hodině mohlo přikročit k závěrečnému vyhlášení nej- soutěžících a nej- oddílů. Ocenění v dalších skupinách získali: - Veronika Kokášová, seniorka A (Hwa-Rang) - Silvia Banárová, seniorka B (Slovakia team) - Tomáš Vodička, senior A (Sonkal) - Jan Kummel, senior B (Tong-Il) - Barbora Buchtová, juniorka A (Club Brno) - Vendula Mertová, juniorka B (ITF Frýdek-Místek) - Anikienko Andrej, junior A (Black Belt, Rusko) - Daniel Fialka, junior B (Nomo) Pořadí tří nejúspěšnějších škol bylo nakonec velmi těsné a rozhodovaly počty stříbrných medailí: 1. ITF Frýdek-Místek (7-13-15) 2. Club Brno (7-11-4) 3. Karviná (7-2-10) Na závěr bychom za všechny, kteří letošní Czech Open připravovali, chtěli poděkovat všem zúčastněným školám, soutěžícím, koučům a především rozhodčím, protože bez jejich náročné práce by nebyla žádná taekwondo soutěž. Těšíme se na viděnou v roce 2016 a přejme si, aby startovní pole bylo ještě početnější!