Bulletin svazu

Pohár ČST

17. 2. 2015 Ondřej Vrábel

Tento článek byl převzat z předchozí verze webu, a proto prosím omluvte případné chybné formátování textu nebo chybějící obrázky. Na převodu všech článků na novou verzi se usilovně pracuje.

foto Říká se „únor bílý, pole sílí“, bohužel to v posledních letech neplatí a nejinak tomu bylo cestou do Nymburka, který hostil první letošní svazovou soutěž – Pohár Českého svazu Taekwon-Do ITF. Pro taekwondisty byla soutěž testem jejich formy na začátku nové soutěžní sezóny a věřím, že kvalita bude sílit směrem k březnovému Czech Openu. Páteční registrací prošlo díky omluvám ze zdravotních důvodů „jen“ 180 závodníků z 18 škol. Následná večerní kontrola zařazení soutěžících do správné kategorie eliminovala na minimum zdržení před soutěží. Sobotní ráno s úderem osmé hodiny a třicáté minuty sešikovalo nesourodé mraveniště závodníků, koučů a rozhodčích do osmnácti řad prezentujících školy při slavnostním zahájení soutěže. Krátce po té se rozhodčí přesunuli na čtyři nachystaná zápasiště a první závodníci žákovské věkově skupiny se nachystaly na svá první klání. U dětí to byly především kategorie zelených a modrých pásků, které byly velmi početné a díky systému „každý s každým“ to znamenalo pořádnou kopici zápasů. Tulařská klání skončila až těsně před polednem, kdy je vystřídaly souboje v matsogi. Opět se začalo žáky a následně žákyněmi. Mezi dětmi bylo k vidění několik velmi pěkných zápasů, které jsou velkým příslibem do budoucna. Premiérou juniorských zápasů byly povinné helmy, které jsou vítaným přínosem k větší bezpečnosti dospívajících taekwondistů a taekwondistek. Ve sportovním boji se předvedlo hned několik členů české reprezentace a ostatní v jejich konkurenci mohli přítomné trenéry reprezentace přesvědčit, že jejich výkony by si nominaci do širšího kádru rovněž zasloužily. Během odpoledne se na tatami dostali rovněž seniorky a po nich i senioři, kteří soutěžní klání po 16. hodině uzavírali. Na samotný závěr byly předány poháry nejúspěšnějším jednotlivcům, kterými se stali: - Vendula Bluchová (TKD FM), žákyně - Nguyen Hai Ahn (Nomo), žák - Dimitra Papadopoulu (TKD Club Brno), juniorka B - Eliška Hradílková (Karviná), juniorka A - Daniel Fialka (Nomo), junior B - Dominik Sluka (Velešín), junior A - Lucie Kratochvílová (TKD Club Brno), seniorka B - Martina Kopecká (Silla), seniorka A - Michal Sova (GBHS), senior B - Michal Vavrinec (Silla), senior A Pořadí tří nejúspěšnějších škol bylo následující: 1. Sonkal (6-4-5) 2. TKD Club Brno (6-3-4) 3. Silla (4-3-9) Pozn. v závorce medaile v pořadí (zlaté, stříbrné a bronzové)