INDEX ITF EITF ČSTV MŠMT ČR COV
  26.11.2017, Marek Lazor

Pohár Českého svazu Taekwon-Do ITF 2017

fotoV sobotu, 25. listopadu 2017, proběhl ve velké sportovní hale České unie sportu v Nymburce letošní Pohár Českého svazu Taekwon-Do ITF, na kterém se všichni závodníci mezi sebou utkali ve dvou soutěžních disciplínách taekwonda ITF (technické sestavy a sportovní boj), a to kombinovaným systémem každý s každým ve skupinách a následně klasickým pavoukem až do finále.

V průběhu páteční podvečerní registrace se na tento pohár, který byl na programu jen 14 dnů po mistrovství České republiky, úctyhodných 261 závodníků z 23 škol taekwonda z celé České republiky. K velkému počtu závodníků určitě přispělo i to, že na poháru mohli oproti MČR soutěžit také žluté pásky (8. -7. kup).

V sobotu ráno se hned po slavnostní nástupu začalo soutěžit na 4 zápasištích, přičemž jako první byli na řadě skoro již tradičně žáci a po nich i dospělí. Po obědě, kdy už skončila soutěž žáků a soutěž dospělých vrcholila, začali se připravovat na své zápasy všichni juniorští závodníci.

Podobně jako i na nedávném MČR i zde bylo na co se dívat. Získat zlatou medaili občas znamenalo vyhrát nejen skupinu každý s každým, ale následně ještě další celý pavouk s 8 závodníky.

V průběhu dne byli slavnostně předávány všem vítězům medaile a těm nejúspěšnějším v obou disciplínách také pohár. Ten si nakonec převzali osobně přímo z rukou velmistra Hwang Ho-jonga:

mladší žákyně - Eliška Trčková (Taekwon-do ITF Brno)
mladší žák - Adam Dvorský (Taekwon-do ITF Brno)
starší žákyně - Nela Morkovcová (Taekwon-do ITF Sonkal Praha)
starší žák - Lukáš Pavelek (Taekwon-do ITF Opava)

junior A - Jiří Novák (Sonkal Praha)
juniorka A - Tereza Štekerová (Sonkal Praha)
junior B - Ondřej Bartušek (Taekwon-do ITF Silla)
juniorka B - Kateřina Vítečková (Sonkal Praha)

senior A - Jan Radina (Taekwon-do ITF Silla)
seniorka A - Martina Kopecká (Taekwon-do ITF Silla)
senior B - Stanislav Szostok (Taekwon-do ITF Karviná)
seniorka B - Renata Ramšáková (Taekwon-do ITF Silla)

Nakonec přesně podle naplánovaného časového harmonogramu, který vycházel perfektně po celý sobotní den, došlo těsně po 18 hodině k vyhlášení toho nejdůležitějšího, a to vyhlášení celkového pořadí všech zúčastněných škol. V letošním roce vystoupali na medailové stupínky tyto tři školy:

1. Škola Taekwon-Do ITF Silla (9 zlatých, 6 stříbrných, 7 bronzových medailí)
2. Škola Taekwon-Do ITF Karviná (9-4-1)
3. Škola Taekwon-Do ITF Sonkal Praha (8-10-4)

Musíme zde také zmínit, že zde byla možnost opět se seznámit s produkty nové firmy BackFist, která se zaměřuje právě na výstroj i výzbroj pro taekwon-do ITF a zakoupit jejich sportovní materiál i doboky za výhodné ceny.

Firma BackFist je také jedním ze sponzorů Žebříčku Českého svazu Taekwon-Do ITF, který prezentuje všechny české a moravské závodníky a sčítá v tabulkách všechny jejich výsledky v letošním roce ve všech kategoriích.

Pohár svazu je letošní předposlední soutěží, kde si mohou členové Českého svazu Taekwon-Do ITF ještě vylepšit své postavení v letošním žebříčku. Ještě ve spoustě kategoriích jsou boje o prvenství velice vyrovnané. Tentokrát si úspěšní závodníci za zlatou medaili započítají 3 body, za stříbrnou 2 body a za bronzovou 1 bod.