INDEX ITF EITF ČSTV MŠMT ČR COV
  7.11.2017, Marek Lazor  

Mistrovství České republiky 2017 v taekwondu ITF

Mistrovství České republiky
fotoO víkendu 4. - 5. listopadu 2017 proběhla ve velké sportovní hale České unie sportu v Nymburce letošní nejdůležitější národní soutěž Českého svazu Taekwon-Do ITF, a to Mistrovství České republiky 2017 v taekwondu ITF.

V průběhu páteční podvečerní registrace se na toto mistrovství zaregistrovalo znovu rekordních 554 závodníků z 30 škol taekwonda z celé České republiky.

Pravděpodobně ještě nikdy v historii svazu se národní soutěže neúčastnil tak vysoký počet závodníků, ani tak vysoký počet českých a moravských škol, členů Českého svazu Taekwon-Do ITF.

Soutěžilo se ve všech pěti soutěžních disciplínách (technické sestavy, sportovní boj, speciální přerážecí techniky, silové přerážení a sebeobrana), a to jak v soutěži jednotlivců, tak i v soutěži týmu. Mistrovství mohli zúčastnit všichni držitelé technického stupně 6. kup (zelený pásek) nebo vyššího.

V sobotu 4. listopadu 2017 začalo mistrovství slavnostním nástupem, během něhož mino jiné předal osobně vedoucí technického oddělení Ing. Petr Pařík, PhD. společně s prezidentem svazu pamětní certifikáty a ceny všem výhercům v letní svazové fotosoutěži:

1. místo - Barbora Kotásková (Taekwon-do ITF Frýdek Místek)
2. místo - Marcel Smejkal (Taekwon-do ITF IL KYOK Náměšť nad Oslavou)
3. místo - Marcel Heydušek (Taekwon-do ITF Silla)

Cena veřejného hlasování - opět Marcel Smejkal (Taekwon-do ITF IL KYOK Náměšť nad Oslavou)

Po nástupu se již začalo soutěžit ve všech disciplínách, kdy se nejprve všem představili žáci, a po nich následně senioři a veteráni.

Získat titul mistra ČR bylo letos v mnoha kategoriích opravdu velmi zasloužené, kdy například vítěz v technických sestavách starších žáků 3. - 4. kup, Ondřej Faltin ze školy Sonkal Praha musel ve své kategorii porazit dalších 40 závodníků a pro zisk zlaté medaile tak musel zvítězit v 5 po sobě jdoucích zápasech.

Český svaz Taekwon-Do ITF navíc od roku 2017 rozdělil žáky na logické kategorie starší žáci (ročníky 2004 - 2006) a mladší žáci (ročníky 2007 a mladší). V mladších žácích se tak premiérově představilo ve stejné technické kategorii dalších 25 žáků!

Večer již byli známé všechny jednotlivé výsledky a mohli tak být vyhlášení absolutní mistři České republiky v žákovské, seniorské i veteránské kategorii za rok 2017, kterými se stali:

mladší žákyně - Nikola Kaprálová (Taekwon-do ITF Nomo Lišov)
starší žákyně - Klára Šebestová (Taekwon-do ITF Karviná)
mladší žák - Adam Dvorský (Taekwon-do ITF Brno)
starší žák - Lukáš Pavelek (Taekwon-do ITF Opava)


senior A - Michal Vavrinec (Taekwon-do ITF Silla)
seniorka A - Jana Kovářová (Taekwon-do ITF Sonkal Praha) - obhájila rok 2016
senior B - Milan Drážek (Taekwon-do ITF Dan-gun Praha)
seniorka B - Renata Ramšáková (Taekwon-do ITF Silla)
veterán - Rudolf Matoušek (Taekwon-do ITF Koguryo Třebíč)
veteránka - Tereza Sejkorová (Taekwon-do ITF Ge-baek Hosin sool)

V neděli na stejné zápasiště nastoupili juniorští závodníci. Také jejich výkony byly často velmi dobré a určitě ne náhodou patří čeští junioři aktuálně mezi absolutní světovou špičku, o čemž svědčí například osm letošních evropských titulů.

V průběhu soutěžního dne dorazil také pozvaný VIP host a jeden z nejúspěšnějších trenérů českého taekwonda WTF, pan Petr Lacek z Humpolce. Pan Lacek tak mohl osobně zažít atmosféru mistrovství ČR v taekwondu ITF a některým vybraným vítězům také osobně předal zasloužené medaile.

V podvečer po skončení soutěže ve všech disciplínách mohli být i v těchto kategoriích vyhlášeni absolutní mistři České republiky pro rok 2017, kterými se stali:

junior A - Jiří Novák (Sonkal Praha) - obhájil rok 2016
juniorka A - Tereza Štekerová (Sonkal Praha) - obhájila rok 2016
junior B - Martin Vltavský (Taekwon-do ITF Karviná)
juniorka B - Kateřina Vítečková (Sonkal Praha) - obhájila rok 2016


Všichni letošní absolutní mistři České republiky obdrželi mimo tradičního poháru také funkční tričko Českého svazu Taekwon-Do ITF.

Nakonec došlo k vyhlášení toho nejdůležitějšího, a to vyhlášení celkového pořadí všech zúčastněných škol. V letošním roce vystoupali na medailové stupínky tyto tři školy:

1. Škola Taekwon-Do ITF Ge-baek Hosin sool (27 zlatých, 32 stříbrných, 50 bronzových medailí)

2. Škola Taekwon-Do ITF Sonkal Praha (22-13-11)

3. Škola Taekwon-Do ITF Karviná (19-10-13)


Celé mistrovství mohli všichni zájemci sledovat nejen přímo ve sportovní hale, ale prostřednictvím tří on-line kamer také na internetu, případně v mobilní aplikaci. Již nyní se můžete podívat na průběh celého mistrovství na záznamu na stránkách našeho partnera TVCOM na adrese TVCOM.

Mimo on-line záznam natáčel po oba dva dny průběh mistrovství ČR také televizní štáb a již zanedlouho si budete moci celé mistrovství připomenout televizním dokumentem na TV Sport5, o jehož vysílání Vás ještě budeme určitě informovat.

Musíme zde také zmínit, že po oba dva soutěžní dny zda byla možnost osobně se seznámit s produkty nové firmy BackFist, která se zaměřuje právě na výstroj i výzbroj pro taekwon-do ITF.

Firma BackFist je také jedním ze sponzorů Žebříčku Českého svazu Taekwon-Do ITF, který prezentuje všechny české a moravské závodníky a sčítá v tabulkách všechny jejich výsledky v letošním roce ve všech kategoriích.

Žebříček bude ve čtvrtek 9.11.2017 aktualizovaný již o všechny výsledky z letošního MČR, tak se můžete všichni podívat, jak si aktuálně stojíte v porovnání s ostatními závodníky.

Závěrem bych chtěl i touto cestou osobně poděkovat všem účastníkům letošního mistrovství České republiky za výbornou atmosféru, všem vítězům moc gratuluji k dosaženým výsledkům i titulům a věřím, že v příštím roce bude naše společné mistrovství ještě o něco málo lepší.

Ing. Marek Lazor
prezident Českého svazu Taekwon-Do ITF
Komentáře návštěvníků webu
Pro přidání komentáře se musíte nejprve přihlásit.
Všechny komentáře jsou již zobrazeny.


Staňte se fanouškem O2 TV Sport Sport 5 TVCOM live iSport.cz
Partneři
Nejnovější fotogalerie
prosinec 18
po
út
st
čt
so
ne
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6

Český svaz Taekwon-Do ITF, z. s., Zátopkova 100/2, P.S. 40, Praha 6, 160 17
Adresa sekretariátu svazu: Pod Višňovkou 334/15, Praha 4, 14000
tel.: +420 604 258 109, e-mail : sekretariat@taekwondo.cz

© 1987 - 2018 Český svaz Taekwon-Do ITF, z. s.