INDEX ITF EITF ČSTV MŠMT ČR COV
  8.1.2018, Jan Chaloupka

Juniorská chlapecká reprezentace ČR na prosincovém King of taekwon-do v Řecku

King of Taekwon-Do 2017
fotoOd 15. do 18. prosince 2017 se 6 vybraných juniorských reprezentantů ČR ve sportovním taekwondu ITF spolu se dvěma reprezentačními trenéry utkalo v Řecku o titul „Král taekwonda 2017“. Této velké mezinárodní soutěže se nakonec zúčastnilo vice jak 1.200 závodníků, což bylo o 500 více než pořadatelé dopředu odhadovali.

Do řecké Soluně přijel tým již v pátek večer a ihned se kluci zvážili, navečeřeli a kolem půlnoci šli spát. V sobotu dopoledne proběhl ještě krátký trénink, protože nejprve soutěžily děti a soutěž juniorů a seniorů byla v plánu až v neděli. V sobotu odpoledne jsme tak ještě využili řeckých prosincových 18 stupňů a šli se projít kolem moře do centra města.

V neděli ráno před osmou hodinou jsme již byli nahnáni do autobusu, abychom byli v hale načas. Vlastní závody ale začaly díky zdlouhavým prostojům až těsně po desáté hodině.

Mezi našimi reprezentanty v disciplíně technické sestavy postoupil nejdále Michal Hladki, který vypadl jedno kolo před medailí. Ostatní čeští junioři vypadli hned v prvním nebo druhém kole.

Po delší pauze začala soutěž ve sportovním boji. Ringy 7 x 7 metrů dávaly našim juniorům hodně zabrat. Nejdále ve sportovním boji postoupil Vojtěch Jan Foldyna, ostatní naši vypadli ihned v prvním kole. Vojta sice první kolo jednoznačně vyhrál, ale bohužel se zranil a nemohl do dalších bojů nastoupit. Stejně tak se již v prvním kole zranil Kuba Tvardek, který by svého soupeře jinak možná udolal. Bohužel českým klukům chyběla na rozdíl od svých soupeřů rychlost a více přehledu na menším prostoru.

Po individuálních bojích už jsme čekali jen na soutěž týmů. S velkým časovým skluzem začaly večerní finále, které končily až před půlnocí. Týmy se začaly prát ihned po ukončení finálových bojů. Naši junioři se dostali na ring kolem půl 1 ráno. Nastoupili proti řeckým juniorům a již po třech zápasech byl konec. Naši prohráli 6:0. Opět chyběla rychlost a energie, ale té jsme v půl jedné ráno nikdo moc neměl.

V jednu ráno závody konečně skončily, na hotelu nás čekala ještě večeře a hurá spát. Ráno po snídani jsme se vypravili na letiště a před šestnáctou hodinou jsme v pořádku dorazili zpět do České republiky, do mrazivé Prahy.