INDEX ITF EITF ČSTV MŠMT ČR COV
  23.10.2017, Libor Macháň  

EXPEDICE JAPAN 2017

fotoNa loňském mistrovství Evropy v Liverpoolu jsme se s kamarádem, Hwang Su-ilem domlouvali na návštěvě Japonska a jeho přátel. Vše se nám povedlo připravit a domluvit a letos v říjnu, brněnská výprava v počtu devatenácti studentů mohla vycestovat na expedici JAPAN 2017. Nikdo z nás si při odjezdu nedokázal představit, co na nás v Japonsku bude čekat, jak si to tam užijeme a jaké to budou to pro nás nezapomenutelné zážitky.

Po příletu do Tokia na nás už čekal mistr Hwang Su-il se svým studentem. Po příjemném přivítání a společném focení jsme se vydali autobusem na ubytování – moderní třípatrový penzion s terasou s výhledem na mrakodrapy. Později se k nám připojil i mistr Pak Chong-hyon a spolu s mistrem Hwangem nám naplánovali náš čas v Japonsku. Připravili si pro nás poznávání města, návštěvu zábavního parku pod horou Fuji, grilování v parku se studenty, ale především čtyři dvou a půl hodinové tréninky v různých tělocvičnách pod vedením různých instruktorů.

Každý trénink byl pro nás zážitkem a některé cvičení a přístupy jsme si odvezli do Brna. Musím říct, že Japonští taekwondisté mají výborné zahřívací a protahovací cvičení po kterých jsem se i já cítil daleko flexibilnější a víc v pohodě. Mají také výborné kopy, které trénují vysokým počtem opakování, a skvělou techniku v tulech, ačkoliv je vidět, že některé věci jsou zvyklí cvičit mírně jinak než my v České republice. Na konci každého tréninky jsme si oblékli chrániče a poměřili schopnosti v ringu. Každý boj byl opravdu v přátelském duchu a každý se snažil ukázat co umí, aniž by byl příliš tvrdý. Přestože byli japonští studenti dobří, většina z nich nemá zkušenost s mezinárodními závody a náš styl jim dělal povětšinou problém, sami se pak ptali instruktorů jak mají s námi bojovat.

Závěrečný trénink byl pod vedením mistra Paka v poměrně malé tělocvičně. Přestože jsme neměli kolem sebe víc místa než na půlku natažené ruky, tak jsme zvládli zacvičit pár sestav a dokonce si i trochu zabojovat. Na konci naši nejmenší soutěžili v sestavách se stejně starými žáky od mistra Paka a výhry byly půl na půl na obou stranách. Pak jsme se přesunuli do velkého parku, kde se připojilo velké množství dalších taekwondistů a udělali jsme takový přátelský a exhibiční trénink, kde si s námi chtěl každý zacvičit.

Celý výlet jsme si užili i po turistické stránce. Prošli jsme dvě hlavní centra Tokia Šindžuku a Šibuja, podívali jsme se do chrámove čtvrti v Asakusi a do Zoo kousek od tam. Jeli jsme na nejrychlejší a pak i na nejvyšší horské dráze ve Fuji-Q Highland. Někteří z nás si vyzkoušeli Japonské lázně a prošli spustu Tokijských parků. A na závěr jsme se podívali do velkého akvária, kde bylo možné vidět obrovské želvy, rejnoky, žraloky a předvádění delfínů.

A na závěr chci napsat něco o lidském přístupu, který byl naprosto perfektní a z celé naší výpravy udělal zážitek na celý život. Všichni Japonci byli neuvěřitelně přátelští, měli velkou radost z toho, že jsme se za nimi přišli podívat a dávali to často najevo. Kromě tréninku jsme s nimi zažili i dvě výtečné večeře a jedno grilování, kam muselo spoustu maminek nepochybně přispět s poctivou prací u kuchyňské linky. Společně jsme se poznávali a se zájmem jsme zjišťovali rozdíly v našich kulturách, smáli jsme se, jedli a pili. Mistr Hwang se nám věnoval prakticky celý pobyt a snažil se, aby vše bylo opravdu perfektní a mistr Pak pro nás zase připravil spoustu dárků a pomalu to vypadalo, že nás ani nenechá odletět.


Chtěl bych moc poděkovat mistru Hwang Su-ilovi a Pak Chong-hyonovi za krásně strávený pobyt, plný skvělých zážitků a poznání jiné kultury a nových přátel. Byli jsme všichni mile překvapeni, jak jsou lidé v Japonsku přátelští a kamarádští, jak se tam o nás starali a brali nás jako své nejlepší přátelé.

Děkujeme za úžasný zážitek a doufáme, že budeme mít možnost ho oplatit u nás Brně.

Libor Macháň
vedoucí školy Taekwon-Do ITF Brno
Komentáře návštěvníků webu
Pro přidání komentáře se musíte nejprve přihlásit.
Všechny komentáře jsou již zobrazeny.


Staňte se fanouškem O2 TV Sport Sport 5 TVCOM live iSport.cz
Partneři
Nejnovější fotogalerie
prosinec 18
po
út
st
čt
so
ne
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6

Český svaz Taekwon-Do ITF, z. s., Zátopkova 100/2, P.S. 40, Praha 6, 160 17
Adresa sekretariátu svazu: Pod Višňovkou 334/15, Praha 4, 14000
tel.: +420 604 258 109, e-mail : sekretariat@taekwondo.cz

© 1987 - 2018 Český svaz Taekwon-Do ITF, z. s.