INDEX ITF EITF ČSTV MŠMT ČR COV
  3.4.2017, Jiří Polakov  

Další svazový fyzioseminář s Mgr. Martinem Svitkem, tentokrát v Brně

Svazový seminář o hlubší práci s pohybem pro taekwondisty
fotoV sobotu 1.4.2017 se v Brně konal celodenní fyzio seminář vedený Martinem Svitkem zaměřený na práci s dechem a trupem. Tento seminář byl již v únoru na severní Moravě, sklidil tam velmi kladné ohlasy a já byl velmi zvědav na spojení fyzioterapie a taekwonda.

V tělocvičně domácí školy Taekwon-do Club Brno ITF se sešli trenéři a asistenti z celé jižní Moravy (Brno, Třebíč, Olomouc, Kvasice, Náměšť). Překvapila mě jen neúčast vyšších pásků, přítomní černí pásci byli jen do 2. danu, až na instruktora z Brna Libora Macháně.

Napadlo mě, zda chabá účast našich 4. a vyšších danů je díky tomu, že jsou už na takové úrovni, že se nepotřebují vzdělávat, nebo jsou proti tomu vyzkoušet něco netradičního a porovnat to s tím, jak to cvičí oni.

Dopoledne v tělocvičně panovala přátelská a uvolněná nálada a všichni se těšili na cvičení s Martinem. Ten i po únavné cestě z Prahy přijel s dobrou náladou a plný energie se hned vrhnul na program semináře.

V první části byla práce s dechem. Po počátečním ostychu a u některých šoku, že si máme sundat vršek od doboku, aby bylo lépe vidět na práci s bříškem, se nálada uvolnila, všichni se zabrali do cvičení a odhalovali problémy s dýcháním, které nikdo ani netušil, že má.

Bylo super, že pro kontrolu správného cvičení nebyl problém pro nikoho opravit svoji dvojici, i když se ho musel dotýkat na holém těle. Tím pádem cvičení rychle odsýpalo a bylo vidět jak je Martin spokojen.

Proto na nás začal zkoušet těžší varianty cvičení a aplikace pro taekwon-do. Za dvě hodiny jsme stihli práci s dechem a protažení trupu. Na poslední hodinu prvního tříhodinového bloku jsme začali s posilováním trupu. Do cvičení jsme se tak zabrali, že jsme o čtvrt hodiny přetáhli, což nikomu nevadilo.

Pak byla vyhlášena dvou hodinová pauza na oběd. Brňáci většinou odjeli domů na jídlo, ale přespolní a někteří místní zajeli s Martinem na oběd do nedaleké restaurace, aby dále rozebírali cvičení až po různé historky z taekwonda.

Poobědová pauza byla zpestřena nácvikem týmových tulů veteránů připravujících se na letošní mistrovství Evropy.

Pak už jsme se natěšeni vrhli na poslední tříhodinovku posilování a práci s trupem. V této fázi se všichni zapotili, ale nadšení do cvičení nebylo menší. Na závěr zbylo trochu času na dotazy a ty na Martina jen pršely.

Díky výborné náladě táhnoucí se po celý seminář se někteří nebáli zeptat i na vlastní problémy spojené s trupem a dechem či rovnováhou. Bohužel čas vypršel a my museli již unaveného instruktora propustit na cestu domů.

Za všechny jistě mohu říct, že tento seminář byl velmi dobře proveden a byl poučný pro všechny trenéry a asistenty. Další semináře v Čechách mohu jen doporučit všem tamním trenérům a instruktorům.

Děkujeme Martinovi za jeho čas a znalosti, které nám poskytnul. Snad se potkáme brzy na dalším zajímavém semináři.

Taekwon!

Jiří Polakov, 2. dan, Brno
Komentáře návštěvníků webu
Pro přidání komentáře se musíte nejprve přihlásit.
Všechny komentáře jsou již zobrazeny.


Staňte se fanouškem O2 TV Sport Sport 5 TVCOM live iSport.cz
Partneři
Nejnovější fotogalerie
červen 18
po
út
st
čt
so
ne
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1

Český svaz Taekwon-Do ITF, z. s., Zátopkova 100/2, P.S. 40, Praha 6, 160 17
Adresa sekretariátu svazu: Pod Višňovkou 334/15, Praha 4, 14000
tel.: +420 604 258 109, e-mail : sekretariat@taekwondo.cz

© 1987 - 2018 Český svaz Taekwon-Do ITF, z. s.