INDEX ITF EITF ČSTV MŠMT ČR COV
  20.10.2017, Michal Vavrinec  

Česká seniorská mužská reprezentace na Slovenia OPEN 2017 v taekwondu ITF

fotoV pátek, 13.10.2017, přijela část seniorské reprezentace České republiky v taekwondu ITF na pozvání na 3. ročník mezinárodních závodů Slovenia Open ve Velenji.

Jedna skupina reprezentantů se sešla v Praze ve dvanáct hodin a společně s trenérem seniorů Alešem Vyzrálem jela na místo odjezdu do jižních Čech, kde byl odjezd naplánován na třetí hodinu. Jelikož cesta z Prahy byla v pátek odpoledne překvapivě plynulá, mohlo se už spolu s hlavním trenérem Janem Mračkem vyjet směr Slovinsko dříve. Druhá skupina reprezentantů z Moravy jela z důvodu úspory času po vlastní ose až do Velenji sama.

Okolo osmé hodiny večerní všichni v pořádku dorazili na registraci a dlouho očekávané vážení, které proběhlo na recepci hostelu, ve kterém bylo také zařízeno ubytování. Vše dopadlo dobře a všichni se úspěšně vešli do svých váhových kategorií.

Večer už patřil jen odpočinku a zasloužené zdravé večeři, kterou všichni reprezentanti rádi uvítali včetně malého dezertu. Tímto děkujeme Adamovi Chlebkovi za vynikající medovník. Před spánkem nechybělo ani duševní odreagování, a to puštěním ohnivé show v nejmenovaném zábavném programu na dobrou noc.

V sobotu v sedm hodin se sportovci sešli před hostelem a společně šli o pár stovek metrů vedle na snídani a poté už byl odjezd do haly, kde soutěž probíhala. Po příjezdu do haly se po poradě rozhodčích a koučů rozběhla soutěž naplno. Začalo se kategoriemi žáků a následovali junioři.

Naši závodníci přišli na řadu asi okolo jedenácté hodiny, a to konkrétně technickými sestavami. Prvním byl Michal Vavrinec, který bohužel nestačil podle rozhodčích na slovinského závodníka, a tak se musel s kategorií prvních danů rozloučit hned po prvním kole. Kategorie druhých danů předvedla napínavý souboj především českých závodníku, kteří tvořili s počtem pět většinu startovního pole. První souboj Adama Chlebka a Dalibora Pantlíka poponesl dále Dalibora a Adam tak musel jen pogratulovat svému spolujezdci z předešlého dne. Další na řadě byl Lukáč Frič, který vyzval řeckého reprezentanta, a nakonec i Lukáš mohl postupovat dále. Jan Radina bohužel nestačil na slovinského mladíka. V dalším kole tu opět byl český souboj Dalibora a Lukáše, kde se více dařilo Lukášovi, a tak se mohl radovat z finále.

Druhé semifinále patřilo poslednímu nezmiňovanému Tomáši Zejvalovi, který ovšem také na slovinského závodníka nestačil. Ve finále využil Slovinec domácího prostředí a za podpory fanoušku zdolal těsným výsledkem Lukáše 2:1.

Po obědě následovala možná až příliš dlouhá pauza a na sportovní boj se čekalo až do pozdního odpoledne. Prvním byl tentokrát Honza Vrchovecký v kategorii do 78 kg, který podlehl řeckému dlouhánovi. V té samé kategorii nastoupil také Michal Vavrinec, který si v prvním kole s jiným řeckým bojovníkem poradil, v druhém kole však už nestačil na slovinského závodníka a odnesl si bronz. Dalšími byli Dalibor Pantlík do 64 kg, který bohužel neprošel přes bulharského reprezentanta a stejně tak dopadl i Tomáš Zejval s Bulharem.

Na svůj zápas se po celém dni těšil Lukáš Frič v kategorii do 71 kg, kde narazil na fantastického Řeka, který si výsledek takticky pohlídal.

Posledním želízkem v ohni byl "moravsko-polsky" závodník Adam, který vyzval slovinskou celebritu Boruta. Zápas nabídl vše, co se dá od dobrého zápasu očekávat, a o vítězi rozhodla až technika na první bod, kde se osudným Adamovi stal rychlý přední direkt Boruta. I tak díky šťastnému losu si Adam připsal bronzovou medaili.

Konec závodů patřil týmovému matsogi, kde si česká výprava připsala poslední cenný kov, a to stříbro, když ve finále padla proti výběru z Řecka.

Všichni reprezentanti závody brali jako dobrou přípravu před domácím šampionátem MČR, a také možná jako malou kompenzaci za letošní mistrovství světa v Koreji.

Tímto děkujeme Českému svazu Taekwon-Do ITF za příležitost a podporu se těchto závodů zúčastnit.

Michal Vavrinec
seniorský reprezentant ČR
Komentáře návštěvníků webu
Pro přidání komentáře se musíte nejprve přihlásit.
Všechny komentáře jsou již zobrazeny.


Staňte se fanouškem O2 TV Sport Sport 5 TVCOM live iSport.cz
Partneři
Nejnovější fotogalerie
prosinec 18
po
út
st
čt
so
ne
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6

Český svaz Taekwon-Do ITF, z. s., Zátopkova 100/2, P.S. 40, Praha 6, 160 17
Adresa sekretariátu svazu: Pod Višňovkou 334/15, Praha 4, 14000
tel.: +420 604 258 109, e-mail : sekretariat@taekwondo.cz

© 1987 - 2018 Český svaz Taekwon-Do ITF, z. s.