INDEX ITF EITF ČSTV MŠMT ČR COV
  21.11.2018, Marek Lazor  

Celkové vítězství na mistrovství České republiky 2018 v taekwondu ITF obhájila škola Ge-baek Hosin Sool

Mistrovství České republiky v taekwondu ITF
fotoO víkendu 9. - 11. listopadu 2018 proběhla ve velké sportovní hale Vodova v Brně letošní nejdůležitější národní soutěž Českého svazu Taekwon-Do ITF, a to oficiální Mistrovství České republiky 2018 v taekwondu ITF.

Vzhledem k tomu, že v posledních letech na mistrovství ČR startuje stále více závodníků, rozhodli jsme se proto mistrovství od letošního roku rozdělit.

Již v červnu proto proběhlo v Nymburce mistrovství České republiky barevných (kupových) pásků, kde startovali prozatím ještě méně zkušení závodníci se žákovskými technickými stupněmi v taekwodnu ITF.

Na tomto listopadovém mistrovství se pak představí všichni závodníci s technickým stupněm dan (černý pásek). Doplnit je mohli ještě závodníci s vyššími žákovským technickými stupněmi 4 - 1. kup (červené a modré pásky), pokud si již troufají postavit se těm nejlepším.

V průběhu páteční podvečerní registrace se na toto mistrovství zaregistrovalo celkem 327 závodníků z 27 škol taekwonda ITF z celé České republiky.

Soutěžilo se ve všech pěti soutěžních disciplínách (technické sestavy, sportovní boj, speciální přerážecí techniky, silové přerážení a sebeobrana), a to jak v soutěži jednotlivců, tak i v soutěži týmu.

V sobotu 10. listopadu 2018 začalo mistrovství slavnostním nástupem, kde jsme si nejprve přehrání české hymny připomněli výroční 100. let od vzniku samostatného Československa a následně i přehráním hymny taekwonda také výročí 100. let od narození zakladatele taekwonda, korejského generála Choi Hong-hi (9.11.1918 - 15.6.2002).

Při slavnostním nástupu mino jiné také předal osobně vedoucí technického oddělení Ing. Petr Pařík, PhD. pamětní certifikáty a ceny všem výhercům v letní svazové fotosoutěži:

1. místo - Renata Ramšáková (Taekwon-do ITF Silla)
2. místo - Petra Heydušková (Taekwon-do ITF Silla)
3. místo - Radka Heydušková (Taekwon-do ITF Silla)

Cena veřejného hlasování - Marek Duda (Taekwon-do ITF Karviná)

Po nástupu se již začalo soutěžit ve všech disciplínách, kdy se nejprve všem představili žáci, a po nich následně senioři a veteráni.

Získat titul mistra České republiky 2018 však bylo i letos v mnoha kategoriích opravdu velmi těžké a tím i zasloužené, kdy například vítěz v technických sestavách starších žáků 4. - 1. kup, Ondřej Faltin ze školy Sonkal Praha musel ve své kategorii porazit dalších 37 závodníků a pro zisk zlaté medaile tak musel zvítězit v 5 po sobě jdoucích zápasech.

Nutno poznamenat, že Ondřej v této kategorii zvítězil už i v loňském roce!

Večer již byli známé všechny jednotlivé výsledky a mohli tak být vyhlášení absolutní mistři České republiky v žákovské, seniorské i veteránské kategorii za rok 2018, kterými se stali:

mladší žákyně - Klaudie Štellnerová (Taekwon-do ITF Karviná)
mladší žák - Michal Hejný (Taekwon-do ITF Milovice)

starší žákyně - Aneta Makovičková (Taekwon-do ITF Ge-Baek Hosin Sool)
starší žák - Lukáš Pavelek (Taekwon-do ITF Opava) - obhájil z roku 2017

seniorka - Tereza Štekerová (Taekwon-do ITF Sonkal Praha)
senior - Michal Vavrinec (Taekwon-do ITF Silla) - obhájil z roku 2017

veteránka - Hana Císařová (Taekwon-do ITF Velešín)
veterán - Libor Macháň (Taekwon-do ITF Brno)

V neděli na stejné zápasiště nastoupili juniorští závodníci. Také jejich výkony byly často velmi dobré a určitě ne náhodou patří čeští junioři aktuálně mezi absolutní světovou špičku, o čemž svědčí například dva letošní světové tituly.

V podvečer po skončení soutěže ve všech disciplínách mohli být i v těchto kategoriích vyhlášeni absolutní mistři České republiky pro rok 2018, kterými se stali:

mladší juniorka - Karolína Chmelíková (Sonkal Praha)
mladší junior - Jan Veškrna (Taekwon-do ITF Sonkal Praha)

starší juniorka - Anežka Čurdová (Taekwon-do ITF Třeboň)
starší junior - Dominik Pospíšil (Taekwon-do ITF Silla)

Všichni letošní absolutní mistři České republiky obdrželi mimo tradičního poháru také speciální knihu o 100. letech českého sportu, kterou vydala Česká unie sportu.

Nakonec došlo k vyhlášení toho nejdůležitějšího, a to vyhlášení celkového pořadí všech zúčastněných škol. V letošním roce, podobně jako i v roce minulém, vystoupali na medailové stupínky tyto tři školy:

1. Škola Taekwon-Do ITF Ge-baek Hosin sool (30 zlatých, 19 stříbrných, 41 bronzových medailí)

2. Škola Taekwon-Do ITF Sonkal Praha (23-8-16)

3. Škola Taekwon-Do ITF Karviná (13-15-10)

Je nutné zdůraznit, že škola Taekwon-Do ITF Ge-baek Hosin sool, zvítězila na mistrovství České republiky již podruhé v řadě za sebou.

Celé mistrovství mohli všichni zájemci sledovat nejen přímo ve sportovní hale, ale prostřednictvím tří on-line kamer také na internetu, případně v mobilní aplikaci. Již nyní se můžete podívat na průběh celého mistrovství na záznamu na stránkách našeho partnera TVCOM na adrese TVCOM.

Mimo on-line záznam natáčel po oba dva dny průběh mistrovství ČR také televizní štáb a již zanedlouho si budete moci celé mistrovství připomenout televizním dokumentem na TV Sport5, o jehož vysílání Vás ještě budeme určitě informovat.

Všechny výsledky budou zaneseny do Žebříčku Českého svazu Taekwon-Do ITF 2018, který prezentuje všechny české a moravské závodníky a sčítá v tabulkách všechny jejich výsledky v letošním roce ve všech kategoriích.

Závěrem bych chtěl i touto cestou osobně poděkovat všem účastníkům letošního mistrovství České republiky za výbornou atmosféru, všem vítězům moc gratuluji k dosaženým výsledkům i titulům a věřím, že v příštím roce bude naše společné mistrovství ještě o něco málo lepší.

Ing. Marek Lazor
prezident Českého svazu Taekwon-Do ITF
Komentáře návštěvníků webu
Pro přidání komentáře se musíte nejprve přihlásit.
Všechny komentáře jsou již zobrazeny.


Staňte se fanouškem O2 TV Sport Sport 5 TVCOM live iSport.cz
Partneři
Nejnovější fotogalerie
červenec 19
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4

Český svaz Taekwon-Do ITF, z. s., Zátopkova 100/2, P.S. 40, Praha 6, 160 17
Adresa sekretariátu svazu: Pod Višňovkou 334/15, Praha 4, 14000
tel.: +420 604 258 109, e-mail : sekretariat@taekwondo.cz

© 1987 - 2019 Český svaz Taekwon-Do ITF, z. s.